Placówki Opiekuńczo -Wychowawcze w Lublińcu, których obsługą ekonomiczno – administracyjną i organizacyjną zajmuje się Centrum Administracyjne Placówek Opiekuńczo Wychowawczych działają na terenie miasta Lubliniec od 1 października 2012 r., a powstały w następstwie likwidacji Domu Dziecka w Ciasnej.
Placówki znajdują w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Lublinieckiego, i usytuowane są naprzeciwko boiska drużyny futbolowej SPARTA, po którym często biegamy i gramy w piłkę.
Placówki to tak naprawdę 3 oddzielne, przytulne domki jednorodzinne, które zamieszkane są przez dzieci. W każdym z tych domków znajduje się 5 przytulnych sypialni, kuchnia i pokój gościnny otwarty dla każdego który chce nas odwiedzić. Na co dzień uczęszczamy do szkół, codziennie odrabiamy zadanie domowe i uczymy się samodzielności, która jest bardzo ważna w dorosłym życiu.
W wolnym czasie natomiast korzystamy z basenu, zimą z lodowiska, zajęć sportowych ( karate, biegi, piłka nożna ). Staramy się być także artystami, uczymy się gry na gitarze, wykonujemy piękne maski i wazony z różnych ciekawych butelek. Staramy się czasami coś ugotować albo upiec pyszne ciasto bo warto pomieszkać trochę w kuchni a nie tylko przez nią przemykać. Każdy z Nas pod czujnym okiem wychowawcy może rozwijać swoje zainteresowania, nauczyć się czegoś nowego lub po prostu pobyć razem. Kiedy znudzą nas już te ciekawe zajęcia udajemy się do naszych przytulnych pokoi gdzie w ciszy rozmyślamy i odpoczywamy, czytamy książki lub słuchamy ulubionej muzyki. Dla ciekawych świata w uczelni czeka na nas komputer i przestrzeń wirtualna gdzie każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Staramy się być grzeczni i słuchać wychowawców ale nie zawsze Nam to wychodzi tak jak powinno ponieważ często rozpiera nas energia. Pomimo naszej sytuacji, kłopotów i obowiązków zawsze towarzyszy Nam dobry humor, którym zarażamy wszystkich dookoła.

Dane Inspektora Ochrony Danych

Agnieszka Klimas
Siedziba : Powiatowe Centrum Usług Społecznych
42-700 Lubliniec
ul. Sobieskiego 9
E-mail : iod2@lubliniec.starostwo.gov.pl
Tel. 34 350 62 73